Atrakcje dla małych turystów w Krościenku nad Dunajcem

Zaczniemy od placów zabaw położonych w malowniczym miejscu nad brzegiem Dunajca, obok mostu i amfiteatru „Pod Wierzbą”. Dzieciom oddano do dyspozycji huśtwaki, bujaki sprężynowe, zestawy zabawkowe. Całość jest ogrodzona, w środku są ławki i kosze na śmieci. Obok jest plac gdzie można pograć w piłkę nożną, siatkową czy na przykład w 2 ognie. Krościenko noclegi

Dużą popularnością cieszą się dwa parki rozrywki. Jeden położony przy wyjeździe z Krościenka w stronę Nowego Targu – naprzeciwko restauracji „U Walusia”, drugi przy wyjeździe z Krościenka w stronę Nowego Sącza.

W Parku Rozrywki „ABLANDIA” możesz skorzystać z: Krościenko noclegi tanie

Parku Linowego
Placu Zabaw zbudowanego na drzewach w formie trasy linowej, z basenami kulkowymi,
Zjazdu tyrolskiego dla najmłodszych
Kul Wodnych Krościenko noclegi domki
Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem PowerFAN
Dziewięciodołkowego pola minigolfa,
Kręgielni Retro działającej wg wzorców z przełomu 19 i 20 wieku,

Park został zbudowany w oparciu o normę PN-EN 15567-1. System asekuracji jest zgodny z wymaganiami Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych UIAA. Park jest prowadzony zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 15567-2.

Dzieci w wieku od lat sześciu do dziesięciu mogą pokonywać trasy tylko i wyłącznie z osobą dorosłą. Krościenko pokoje do wynajęcia

Uczestnikom do 18 roku życia  musi towarzyszyć dorosły opiekun.
Wymagane buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty).

Na terenie parku znajdują się: bezpłatny parking, bezpłatne toalety.

Park linowy „Adventury-sky”. Krościenko pensjonaty

Park posiada między innymi trasę dla dzieci, zwana przez nas „Trasą Jasia Pierdoły”.Wyróżnia ją to, że traktuje się tu dziecko tak samo poważnie jak dorosłych, system zabezpieczenia podczas pokonywania przeszkód jest analogiczny jak dla dorosłych. Pozwala to dziecku na poczucie większej radości podczas pokonywania przeszkód. Platformy usytuowane są na wysokości dwóch metrów, co pozwala na właściwy nadzór nad pociechami przez opiekunów.