Krynica-Zdrój

Krynica noclegi jako uzdrowisko funkcjonuje już od ponad dwieście lat. Znajdujące się w Krynica tanie noclegi Stare Łazienki Mineralne, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy wyryły natomiast niezatarte piętno na architektonicznej mapie miasta i regionu.

Krynica pensjonaty położona jest w malowniczej dolinie Kryniczanki i jej dopływów w Beskidzie Sądeckim. Krynica noclegi otoczona jest ponadto przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Niedaleko od Krynica tanie noclegi znajduje się również pasmo Jaworzyny Krynickiej.

Długo Krynica pensjonaty kojarzona była głównie przez kuracjusz przyjeżdżających tu aby doznać leczniczego wpływu tutejszych wód. Krynica noclegi, zwana perłą polskich uzdrowisk, jest jednak więcej niż tylko uzdrowiskiem.

Krynica tanie noclegi oferuje dziś bogatą ofertę dla turystów – od atrakcji dla miłośników sportu, przez liczne puby, dyskoteki, restauracje i gospody, dorożki i zimowych kuligów, po świetnie oznakowane szlaki górskie, stadniny koni i wiele innych atrakcji. Krynica pensjonaty to miejsce, gdzie znaleźć można liczne wyciągi narciarskie, kolej gondolową, trasy do narciarstwa biegowego, sztuczne lodowisko, baseny kryte czy też trasy rowerowe.