Roztocze – Krasnobród, Susiec

Roztocze agroturystyka to niezwykła kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Roztocze noclegi zlokalizowane jest na wschodzie kraju, stanowiąc uroczy zakątek doceniany przez turystów.

Faktem jest, Roztocze agroturystyka ma bardzo zróżnicowaną przyrodę a także rzeźbę terenu. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze Roztocze noclegi chronione jest Roztoczańskim Parkiem Narodowym, Parkami Krajobrazowymi oraz rezerwatami. Roztocze agroturystyka szczyci się bogatą historią – na jego terenie wiele jest pałaców, dworków, kościołów, kapliczek, kopców, kurhanów oraz cmentarzysk sprzed wieków. Ze względu jednak na bogactwo przyrody Roztocze noclegi gwarantuje idealne warunki do wypoczynku.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez turystów miejscem na Roztoczu jest Krasnobród noclegi. Ze względu na swoje położenie Krasnobród noclegi często nazywany jest „sercem Roztocza”. Krasnobród noclegi to dla turystów przede wszystkim miejsce pełne atrakcji i ciekawostek, takich jak: kaplica na wodzie z cudownym źródłem bijącym spod kaplicy, zabytkowy klasztor z XVII w, muzeum wieńców dożynkowych czy też kaplica pod wezwaniem św. Rocha.

Inną doskonale kojarzącą się nazwą jest Susiec noclegi. Mimo że Susiec noclegi to miejscowość bardzo mała, jest popularna głównie ze względu na walory przyrodnicze. W najbliższej okolicy miejscowości Susiec noclegi znajduje się wiele szlaków, tym najbardziej znany szlak „szumów” przy rzece Tanew.