Chochołów – malowniczy zakątek na Podhalu

Chochołów noclegi jest piękną, podhalańską miejscowością położoną między Czarnym Dunajcem a Witowem, mniej niż 20 kilometrów od Zakopanego. Chochołów jest miejscowością idealną do odwiedzenia przez osoby które zmierzają w Tatry, gdyż znajduje się ona na trasie mniej uczęszczanej, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć korków. Chochołów noclegi przy termach

Turyści znajdują w Chochołowie żywą tradycję i kulturę góralską stanowiącą niezwykłą atrakcję w tym regionie. Wieś powstała w połowie XVI wieku, a jej pierwszym sołtysem był Bartłomiej Kluska zwany Chochołowskim.

Miejscowość była ośrodkiem partyzanckim podczas okupacji austriackiej, tutaj również miało miejsce Powstanie Chochołowskie. Wydarzenie to upamiętnia kamienny obelisk znajdujący się przed kościołem św. Jacka, piękną neogotycką budowlą z XIX wieku. Świątynia powstała w centralnej części w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się drewniany kościółek.

Kolejną atrakcją nawiązującą do wydarzeń sprzed 170 lat jest Muzeum Powstania Chochołowskiego zlokalizowane w zabytkowej chacie góralskiej, która stoi naprzeciwko wspomnianego wcześniej kościoła. W zbiorach muzeum znaleźć można rzeczy związane zarówno z powstaniem jak i z historią, etnografią oraz kulturą Podhala.

Latem Chochołów tanie noclegi staje się miejscem, gdzie odbywa się wiele imprez folklorystycznych, propagujących góralskie tradycje. Ponadto miejscowość stanowi świetną bazę wypadową na okoliczne szlaki, wzgórza, szczyty oraz malownicze doliny.